skip to Main Content
“Nemuno žiedas” Kvietė Saugiai Išlieti Prie Vairo Susikaupusį Azartą

Visame pasaulyje populiarūs renginiai „Open Track Day“ suteikia galimybę paprastam gatvės vairuotojui pasijausti lenktynininku, nesukeliant grėsmės kitiems eismo dalyviams. Tokią galimybę turi ir greitį mėgstantys Lietuvos vairuotojai. Šį sezoną vienintelė Lietuvoje „Nemuno žiedo“ lenktynių trasa kartu su partneriais organizuoja „Open Track Day“ renginius.

Renginių metu dalyviai nelenktyniauja vieni su kitais, o tik su savimi. Todėl tiek trasoje, tiek už jos ribų vyrauja draugiška nuotaika. Kiekvienas važiuoja tokiu tempu, kuriuo jam leidžia jo vairavimo sugebėjimai ir technika. Čia visi stengiasi vienas kitam netrukdyti ir patirti sportiško važiavimo malonumą.
Vienas pagrindinių šio renginio akcentų yra saugumas. Visi dalyviai privalo dėvėti šalmus. Taip pat šalia trasos nuolatos budi greitosios medicininės tarnybos ir priešgaisrinės apsaugos gelbėtojų automobiliai. Prie kiekvieno posūkio esantys teisėjai radio ryšiu greitai praneša apie trasoje įvykusius incidentus. Apie juos vėliavų pagalba signalizuoja iš paskos važiuojantiems vairuotojams. Ko gero todėl „Open Track Day“ renginiuose avarijų retai pasitaiko. Praeitą sekmadienį, rugsėjo 1 dieną, vykusiame renginyje dalyvavo daugiau negu 70 dalyvių, tačiau rimtesnių incidentų neužfiksuota.

Kad šis renginys padeda sumažinti agresyvų vairavimą keliuose pritaria ir renginį globojantis Lietuvos respublikos Kūno kultūros ir sporto departamentas, bei Všį „Baltic Car Racing“. Jų dėka renginio kaina dalyviams tampa kur kas mažesnė ir prieinama.

Organizatoriai pasakoja, kad neretai į trasą išvažiavęs vairuotojas supranta, kad jo vairavimo įgūdžiai yra per menki. Todėl gali pasinaudoti galimybe gauti teorinių sportinio vairavimo žinių. Šią vasarą vyko nemokami teoriniai kursai su gerai žinomu sportinio vairavimo instruktoriumi Jonu Dereškevičiumi. Kiek ir kokių renginių vyks ateityje priklausys nuo dalyvių aktyvumo ir išsakytų poreikių, tačiau kol kas organizatorius maloniai stebina jų gausa ir aktyvumas.

Back To Top