skip to Main Content
Mini žiedo Ir LAŽLČ Lenktynės Kačerginės Nemuno žiede

Savaitgalį rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kačerginės “Nemuno žiedo” trasoje vyko rudeninė variklių fiesta. Čia vyko Mini žiedinių BF Goodrich lenktynių V etapo ir Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviro čempionato IV etapo lenktynės. Į trasą susirinko ne tik įprastas Mini žiedo kontingentas, bet Omnitel 1000 km lenktynėse matyti bolidai. Tai lenktynes padarė kur kas įdomesnes.

Mini žiedas

Mini žiedo lenktynės Kačerginėje vykdomos berods pirmą kartą. Todėl daliai dalyvių ši trasa yra mažai žinoma. Kadangi Mini žiedo lenktynes skirtos labiau pradedantiems lenktynininkams, todėl žiede buvo dirbtinai sukurtos 3 greičio gesinimo zonos. Juose lenktynininkams teko pavinguriuoti tarp statiniu. Ir tai padėjo mažesnę galią turintiems automobiliams. Nes čia svarbesnį vaidmenį vaidino vairuotojo meistriškumas, o ne automobilis.

Praktiškai visi Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviro čempionato IV etapo dalyviai tuo pačiu dalyvavo ir Mini žiedinių BF Goodrich lenktynių V etapo lenktynių atviroje klasėje. Todėl šie važiavimai sulaukė net 15 pajėgių dalyvių. Buvo tikrai smagu žiūrėti verdančias batalijas. Juk šalia Eidmanto Nekrošiaus Honda Civic ir Dovilo Čiutelės VAZ stumdėsi Rimantas Blažulionis su savo BMW 330D, Denis Lisovskis su BMW M3 ir kelios Alfa Romeo mašinos. Tačiau nepaisant to įgudę Mini žiedo meistrai jau pirmame rate nepasidavė. Galutinėje įskaitoje nugalėtojų penketukas atrodė sekančiai:

Ramūnas Čapkauskas BMW Šalčiaus Racing
Eidmantas Nekrošius Honda Civic Automanai
Rimantas Blažulionis BMW 330D Rimo
Mantas Neverdauskas Honda Civic Šiaulių Kartingo Klubas
Denis Lisovskis BMW M3 Rotoma Racing

Kitose klasėse vyko kova tarp senų priešų. 3000 klasėje nugalėtojų trejetukas atrodo sekančiai:

Robertas Graudinis BMW M3 Rotoma Racing
Linas Steponaitis BMW 320 Afganas Racing
Lukas Laukaitis BMW 328 Afganas Racing

1600 klasėje dalyvavę tik trys dalyviai pasidalino vietas sekančiai:

Aurelijus Beleckis Honda Civic Automanai
Tomas Andriuškevičius Honda CRX Šalčiaus Racing
Ignas Brusokas Honda Civic Afganas Racing

2000 klasės prizininkai:

Mantas Gasiūnas Honda Integra ASK Žaibelis
Edvinas Mardosas Honda Civic Automanai
Marius Miškūnas Honda Integra Automanai

RWD klasė:

Ramūnas Čapkauskas BMW M3 Rotoma Racing
Audrius Makarskas BMW 120
Mindaugas Boguševičius BMW 6 ASUS-WinArt

Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviro čempionatas

Visai kita situacija buvo čempionato lenktynėse. Čia lenktynininkams reikėjo turėti LASF licenziją. Todėl dėl kelių varžybų labai nedaug lenktynininkų pirko 500 Lt kainuojančia licenziją. Prie lenktynių starto stojo tik 7 automobiliai. Tačiau niekam šansų nepaliko Rimantas Blažulionis su Rimo komandos BMW 330D. Jei pirmam važiavime dar vyko kova tai antrame jis daugelį savo priešininkų aplenkė 2 ratais. Ir tai įvyko 10 ratų distancijoje. Antroje vietoje liko Kastytis Stankaitis su Alfa Romeo. Tračias Martynas Griška su Lotus 116. Taip taip – tai BarBar’a racing team.

Nepaisant negausaus dalyvių skaičiaus pirmi daigiai gaivinant Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviro čempionatą jau yra. Ir manau kitais metais tai bus aiškų tvarkaraštį turinčios lenktynės. Taip jos sulauks daugiau lenktynininkų. Tikiu, kad per žiemą prie senbuvių prisijungs nauja karta ir Mini žeido ir Fast lap’o.

333 kilometrų lenktynės

Kaip ir Estijoje taip ir Lietuvoje neįvyko 333 km lenktynės. Šis formatas buvo sugalvotas norint apvienyti visų trijų Baltijos šalių žiedinių lenktynių lenktynininkus. Tačiau šiais metais jis nesulaukė pakankamo susidomėjimo. LASF Žiedo komiteto pirmininkas Darius Grinbergas minėjo, kad bus ieškomas naujas formatas, kuris kitais metais tikėtina pasiteisins. Greičiausiai distancija prasitęs iki 500 kilometrų. O tai panaši kaip buvusių 4 valandų lenktynių distancija. Atsivers galimybė šiose lenktynėse dalyvauti Lietuvoje, Kačerginės trasoje, Latvijoje Bikernieki žiede ir Estijoje Parnu žiede. Tiesa Parnu yra bėda su boksais. Jie nėra vaisai šalia trasos. Tačiau nėra neišsprendžiamų problemų.

Mūsų dar laukia vienas Mini žiedo etapas spalio mėnesį Kazlų rūdoje. O mes savo ruoštu pasidalinsime keliomis nespalvotomis akimirkomis iš lenktynių Kačerginėje.
Visa informacija ir nuotraukos www.automanas.lt 

Back To Top