skip to Main Content
Nemuno žiedo Sprinto Dalyviai Klimpo Sniego Pusnyse

Vasario 3 dieną, sekmadienį, vykusio Nemuno žiedo sprinto ir slalomo čempionato dalyviams gamta iškrėtė dar vieną pokštą. Praeitame lenktynių etape lenktynininkus užklupo pūga, o šį kartą, visą parą prieš lenktynes, gausiai snigo, todėl vietomis trasa buvo padengta storu sniego sluoksniu.

Renginio dalyviai skundėsi nenuspėjama trasa. Vietomis padangos, turėdamos gana gerą sukibimą, staiga jį visiškai prarasdavo ir automobilis imdavo slysti iš trasos. Šį kartą ne vienam dalyviui teko pabuvoti už idealios trajektorijos ribų. O sprinto lenktynėse pranašesni buvo lėtesni ir atidesni lenktynininkai.

Nemuno žiedo sprinto rungtyje tarp visais keturiais ratais varomų automobilių greičiausias buvo Ugnius Žiedavičius su Mitsubishi Lancer X. Priekiniais varomais ratais automobilių klasėje nuo persekiotojų net penkiomis sekundėmis atsiplėšė Rokas Imelinskas su Opel Astra. O štai galinius varomus ratus turintys automobiliai, dėl suprantamų priežasčių, buvo kur kas lėtesni. Šioje klasėje greičiausiai trasą įveikė Andrius Vasiliauskas su BMW.

Tai buvo septintasis, priešpaskutinis, Nemuno žiedo sprinto čempionato etapas. Todėl dalyviai jau skaičiuoja paskutines galimybes susirinkti taškus ir laimėti visą čempionatą. Visais keturiais ratais varomų automobilių klasėje kol kas, vos 8 taškais išsiveržęs į priekį, laimi Ugnius Žiedavičius su Mitsubishi Evo. Jam į nugarą kvėpuoja Simonas Urbonas su Subaru Impreza. Priekiniais varomais ratais automobilių klasėje tvirtai lyderio pozicijas laiko Vidas Valuckas su Renault Clio. Jis nuo artimiausio persekiotojo turi net 31 taško persvarą. Kadangi maksimalus etape gaunamų taškų keikis yra 25, tai Vidas čempionato pergalę jau turi savo kišenėje.

Visiškai kita situacija yra galiniais varomais ratais automobilių klasėje. Du pirmus BMW automobilius skiria vos 3 taškai. Vos daugiau taškų yra surinkęs Tadas Viliūšis. Tačiau visus šansus jį aplenkti turi ir Karolis Pakrosnis. Todėl lemiama kova aštuntame čempionato etape jie išsiaiškins, kas greitesnis šioje klasėje.

Ne ką mažesnės batalijos vyko ir slalomo trasoje. Čia smarkiai keitėsi ratų sukibimas su kelio danga. Todėl lenktynių lyderiai ėmėsi taktinių gudrybių, vis atidėliodami savo startą ir laukdami, kol kiti dalyviai nuvalys trasą.

Priekiniais varomais ratais automobilių klasėje praeitą sekmadienį greičiausias buvo Justinas Akelis su lengva Honda CRX. Galiniais varomais ratais automobiliu geriausiai pasirodė Aurimas Mištautas su BMW 325, o visais varomais ratais automobiliu nepavejamas buvo Remigijus Orvydas su Subaru.

Slalomo čempionato įskaitoje jau beveik visi taškai ant „i“ sudėlioti, lyderiai labai aiškūs. Priekiniais varomais ratais klasėje savo persekiotojus net 40 taškų lenkia Justinas Akelis su Honda CRX. Galiniais ratais varomų automobilių klasėje 29 taškais į priekį įšsiveržęs Jonas Skrebūnas su Ford Sierra. O visais keturiais ratais varomų automobilių klasėje Evaldas Kazlauskas su Audi 80 artimiausią persekiotoją lenkia net 48 taškais.

Paskutinis, aštuntasis, čempionato etapas ko gero vyks jau kitomis oro sąlygomis. Todėl organizatoriai kviečia visus savo jėgas pabandyti vasario 10 dieną laisvoje treniruotėje, važiuojant ant pažliugusio, tirpstančio sniego.

Foto: Žilvinas Drevinskas

Back To Top