skip to Main Content
Daugiau Nei 100 Greičio Mėgėjų Nemuno žiede Varžėsi Ledo, Sniego Ir Asfalto Trasoje

Kai vieniems iškritęs sniegas sukelia vairavimo problemų, tai kitiems jis suteikia dar didesnį vairavimo malonumą. Būtent tokių vairuotojų gruodžio 9, sekmadienį, sulaukė Nemuno žiedo sprinto ir slalomo čempionato trečio etapo organizatoriai.

Prie starto linijos stojo rekordinis, net 107 dalyvių, skaičius. Jiems teko pasirinktinai įveikti sprinto ir slalomo trasas. Ir viena, ir kita, šį kartą buvo „kietas riešutėlis“. Verta paminėti, kad 3,4 kilometrų ilgio sprinto trasos paviršius „surinko visus metų laikus“. Čia dalis trasos buvo apsnigta, kita dalis – apledėjusi. Atskiri trasos lopinėliai buvo išvažinėti ir ten kyšojo asfaltas.  O keliems dalyviams teko pasinaudoti ir šalia trasos esančia žole.

Šioje sudėtingoje trasoje greičiausias priekiniais varomais ratais automobilių klasėje buvo Giedrius Plančiūnas, vairuojantis nediduką Renault Clio automobilį. Jis trasą įveikė per 2 minutes ir 49 sekundes. Nepavejamas galiniais varomais ratais automobilių klasėje buvo Karolis Pakrosnis su BMW. Jis prieš savo klasės varžovus laimėjo 4 sekundžių persvara. Žinoma, tokioje permainingoje trasoje greičiausi buvo visais keturiais ratais varomi automobiliai. Tarp jų geriausią laiką parodė Simonas Urbonas su Subaru Impreza, trasą įveikdamas per 1 minutę ir 41 sekundę. Tačiau absoliutų trasos rekordą užfiksavo Open klasėje su automobiliu Mitsubishi Lancer važiuojantis Ugnius Žiedavičius. Jo laikas siekė vos 1 minutę ir 40 sekundžių.

Slalomo lenktynės, kaip žinome, reikalauja dar didesnių vairavimo sugebėjimų. O šį kartą vieno kilometro trasos dalis driekėsi  kartodromo trasos teritorija. Todėl net ir nedidelis vairavimo netikslumas galėjo baigtis kontaktu su apsauginėmis padangomis.

Slalomo lenktynėse greičiausias priekinių varomų ratų klasėje buvo Justinas Akelis su Honda CRX. Jonas Skrebūnas su retro Ford Sierra geriausią laiką parodė galiniais ratai varomų automobilių klasėje. O absoliučiai geriausias laikas priklauso Gyčiui Vaitulioniui su Subaru Impreza. Jis trasą įveikė per 1 minutę ir 55 sekundes.

Kitas Nemuno žiedo sprinto ir slalomo čempionato etapas vyks gruodžio 22 dieną. Organizatoriai tikisi dar daugiau sniego ir ledo, bei dar sudėtingesnių vairavimo sąlygų. Kaip jie sako – tie, kurie pereina šia „vairavimo mokyklą“, greičiausiai neturės vairavimo nesklandumų ir įprastuose bendro naudojimo keliuose.

Back To Top